گالری فرش و تابلو فرش طاها

Taha Carpet

 عرضه کننده نفیس ترین فرش های دستبافت گونه و تابلو فرش 

فروش بصورت نقد و اقساط

تعویض فرش های قدیمی با فرش های ماشینی جدید

Buttons2

تلفن: 33743848

نشانی: اهواز، گلستان، بین اقبال و نصرت، پلاک 475

برای نگهداری بهتر از قالی هایتان باید موارد زیر را رعایت کنید

برای تمیز کردن فرش از جاروی دستی استفاده نکنید چرا که نی‌های نازک و نوک تیز جارو به مرور زمان به الیاف فرش آسیب می‌رساند. جاروبرقی با دور تند بهترین راه برای بیرون کشیدن گرد و غبارها است. از فرش تان به خوبی نگهداری کنید تا همیشه زیبایی آن به خانه‌تان جلوه دهد.

نور آفتاب

خانه‌هایی که آفتابگیر هستند با وجود فراهم آوردن شرایط مفید برای محیط درونی خانه، مضراتی را هم برای آنها دارند. برای مثال قرار داشتن فرش در معرض آفتاب به طور مداوم روی رنگ آن تاثیری منفی می‌گذارد. اگر قالی دستبافی در خانه پهن کرده‌اید، برای پنجره‌های مقابل آن از پرده‌های ضخیم استفاده کنید.

سایش

قرار گرفتن قالی در زیر در، ساییده شدن آن را به همراه دارد. اگر به دلیل کم بودن فضا در خانه مجبور هستید قسمتی از فرش را در زیر در قرار دهید، در را طوری تنظیم کنید که هنگام چرخش تماسی با فرش پیدا نکند. علاوه بر آن هر چند وقت یک بار فرش را جابجا و سر و ته کنید تا همه قسمت‌های آن به یک اندازه پا بخورد و فقط بعضی از قسمت‌ها در معرض سایش قرار نگیرد.

حرکت فرش

در گذشته ای نه چندان دور، کف خانه ها را موکت می کردند و فرش‌ها را روی آنها می‌گستراندند. در این شرایط خبری از سر خوردن و حرکت کردن فرش نبود اما این روزها که کف خانه‌ها با سنگ و سرامیک و موزائیک پوشیده می‌شود، فرش‌ها بر اثر پاخوردن حرکت می‌کنند و جابجا می‌شوند.برای جلوگیری از این حرکت می‌توانید از آسترهای اسفنج مانند یا شبکه‌های توری پی وی سی و نرم استفاده کنید. اندازه این آسترها را کوچکتر از ابعاد فرش در نظر بگیرید.

تمیز کردن لکه ها

لک شدن فرش، اتفاقی است که ممکن است بارها پیش بیاید. در زمانی که این اتفاق افتاد به سرعت برای از بین بردن آن اقدام کنید. ماندن و کهنه شدن لکه، تمیز کردن آن را دشوار می‌کند. در اینجا به برخی از لکه‌ها و راه‌های از بین بردن آنها اشاره کرده‌ایم:

لکه آدامس: آدامسی که روی فرش افتاده و به آن چسبیده را ابتدا با یک تکه یخ سفت کنید و سپس آن را به کمک یک کاردک به آرامی از روی فرش بتراشید.

لکه شمع: پارافین شمع را نیز با همان روشی که آدامس را برداشتید از روی فرش جدا کنید.

لکه جوهر معمولی: روی لکه ماست بریزید و آن را روی قسمت جوهری پخش کنید. بعد از اینکه ماست به خوبی با جوهر مخلوط شد، با یک قاشق آن را از روی فرش جمع کنید. این کار را چند بار تکرار کنید تا جوهر به طور کامل جذب ماست شود.

نوشیدنی: شکلات و قهوه، آبمیوه، شیر و چای را با آب نیمه گرم و صابون یا با آب و شامپو تمیز کنید. استفاده از یک تکه اسفنج، کار را آسانتر می‌کند.

مایعات شیرین: چای شیرین، شربت و دیگر نوشیدنی‌هایی که شیرین هستند، اگر به سرعت از روی فرش پاک نشوند، موجب پوسیده شدن فرش می‌شوند. اگر این مواد روی فرش ریخت، به سرعت آن را پاک کنید.

روغن و چربی: برای زدودن اثرات روغن و چربی و حتی واکس از صابون و سرکه سفید استفاده کنید اما اگر روغن روی فرش ریخت، ابتدا آن را با قاشق جمع کنید و سپس یک تکه پارچه سفید را روی بخشی از فرش که آلوده شده بگذارید و روی آن را اتوی نیمه گرم بکشید. به این ترتیب، روغن موجود در پرز فرش جذب پارچه سفید می‌شود.

تخم مرغ: اگر تخم مرغ خام روی فرش ریخت، آن را با محلول آب نیمه گرم، نمک، صابون و سرکه سفید پاک کنید. این روش در مورد لکه خون نیز موثر است.

دوده: برای زدودن دوده از فرش‌ها به خصوص از روی موکت‌های تیره رنگ روی قسمت‌هایی که خیلی تیره شده‌اند، نمک بپاشید. بعد از یک ساعت و نیم با جاروبرقی نمک‌ها را جمع کنید.

استفاده از زمین شور

بله با استفاده از زمین شور هم می‌توانید فرش را تمیز کنید. ۲ پیمانه جوش‌شیرین را با ¼ پیمانه بوره یا تکه‌های صابون مخلوط کنید. به این مواد ۲۰-۱۰ قطره اسانس معطر دلخواه اضافه کنید. معمولا از اسطوخودوس یا لیمو استفاده می‌شود. مواد را خوب به هم بزنید و با اسپری روی فرش بپاشید. در مرحله بعد ¼ پیمانه آب گرم را با ۱ پیمانه سرکه سفید مخلوط کنید. زمین‌شور اسفنجی را داخل آن کنید و روی مواد ریخته شده قبلی بکشید. بگذارید فرش خشک شود سپس جاروبرقی بکشید.

پودر ذرت

چه باور کنید یا نه پودر ذرت هم به تمیز کردن فرش شما کمک می‌کند. ۱ پیمانه از آن را با یک پیمانه بوره و ½ پیمانه جوش‌شیرین مخلوط کنید و روی فرش بپاشید. با کشیدن یک پارچه مرطوب یا زمین شور اسفنجی روی فرش آن را تمیز کنید. بعد از خشک شدن جاروبرقی بزنید.

Taha Carpet

Tel: +986133743848

Mobile: +989128333140

Address: No 475 . Bet Eghbal & Nosrat . Golestan. Ahwaz

گالری فرش و تابلو فرش طاها – نمایشگاه و فروشگاه فرش طاها ، فرش طاها اهواز ، فرش فروشی طاها اهواز ، فرش فروشی اهواز طاها ، فروشگاه فرش اهواز طاها ، فروشگاه فرش طاها

پایگاه مشاغل خوزستان